“Чиста планета – чиста совість” під такою назвою у філії №5 Чернігівської міської бібліотеки імені Михайла Коцюбинського у неділю, 29 квітня, проходила зустріч чернігівчан з екологом. Жителі мікрорайону Коти та всі бажаючі спілкувалися зі старшим державним інспектором з охорони нвколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції у Чернігівській області Федоренком О.Д. 

            Вплив життєдіяльності людини на навколишнє середовище спричинює цілу низку проблем не тільки в глобальному розумінні, а все ж пересічного громадянина в першу чергу цікавлять локальні наслідки та загрози. Такі проблеми можна перелічувувати безкінечно: забруднення повітря пилом та іншими речовинами, негативний вплив на водойми через скидання до них забруднених стічних вод, забруднення та засмічення земель, проблема утилізації та переробки відходів тощо.

            Кожен житель Чернігова має розуміти, чому важливо піклуватися про довкілля та які загрози оточують кожного з нас. А оскільки питання нагальні, тож і розмова видалася емоційною. Жителі мікрорайону цікавилися проблемою шкідливого впливу ТОВ «Чернігівагрошляхбуд» (Асфальтний завод), що знаходиться на вулиці Тичини, на навколишнє середовище та здоров’я людей.            Також обговорювали питання незадовільного санітарного стану територій в мікрорайоні, відсутність системи прибирання місць загального користування, утворення стихійних смітників. У зв’язку з настанням сприятливих для відпочинку погодних умов неабияка зацікавленість виникла при обговоренні стану річок і водойм та умов безпечного відпочинку на них. А також дізнавалися, яку шкоду природі завдає спалювання сміття та сухої рослинності. Актуальність цих проблем у сучасному світі не викликає жодних сумнівів, тож і проведення такої зустрічі важливе та потрібне.