Засідання комісії з питань управління водними ресурсами

               7 червня 2018 року у приміщенні Деснянського басейнового управління водних ресурсів відбулось засідання обласної комісії з питань управління водними ресурсами та розвитку водного господарства Чернігівської області, до сладу якої входить в. о. начальника Державної екологічної інспекції у Чернігівській області Дзюба В.А. Засідання відбулось під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації Свириденко Ю.А.

           На засіданні обговорювались питання:

  1. Наближення законодавства України до європейських норм та вимог. Басейновий принцип управління водними ресурсами та розроблення плану управління річковим басейном.
  2. Щодо формування складу Басейнової ради річки Десна.
  3. Щодо впровадження щорічного Дня Десни 8 вересня.

          По першому питанню доповідав заступник начальника Деснянського басейнового управління водних ресурсів Потапенко В.О., який наголосив, що управління водними ресурсами є пріорітетним напрямком державної політики України. Україна взяла на себе зобов’язання слідувати принципам, викладеним у Водній Рамковій Директиві. На разі розроблено та прийнято більше 10 нормативних документів з питань управління водними ресурсами, які наближають законодавство України до європейських норм та вимог.

            Одним з основних законодавчих актів є наказ Мінприроди від 26.01.2017 №23 «Про затвердження Типового положення про басейнові ради» та Постанова КМУ від 18.05.2017 № 336 «Про затвердження Порядку розроблення плану управління річковим басейном», чим створена платформа для початку робіт з переходу колишньої системи до системи управління управління водними ресурсами за басейновим принципом.

          По другому питанню виступила начальник Деснянського басейнового управління водних ресурсів Грудницька Н.М., яка зазначила, що басейнові ради будуть консультативно-дорадчими органами при Держводагентстві. Деснянське басейнове управління водних ресурсів ініціює початок збору складу з представників заінтересованих сторін на території трьох областей – Чернігівської, Сумської та Київської.

          По третьому питанню питанню Грудницька Н.М. доповіла, що громадські організації Чернігівщини ініціювали започаткувати 8 вересня щорічним святом – днем Десни. Дана ініціатива підтримана Держводагентством та Деснянським басейновим управлінням водних ресурсів

          Комісія за результатами доповідей вирішила підтримати ініціативу Деснянського басейнового управління водних ресурсів по формуванню складу представників Басейнової ради річки Десна та рекомендувати Чернігівській обласній державній адміністрації звернутися до Сумської обласної державної адміністрації щодо започаткування нового щорічного свята Дня Десни і створити робочу групу по його організації.

           В ході обговорення винесених питань було визначено пріорітетні напрямки співпраці Інспекції та Деснянського басейнового управління водних ресурсів.