Проблеми поводження з відходами, які на території області нашаровувались на протязі останнього десятиліття, досягли свого найвищого рівня загострення і наразі вирізняються особливою масштабністю і значимістю. Тому, Державна екологічна інспекція вийшла з пропозицією широкомасштабного обговорення проблемних питань у сфері поводження з відходами та напрацювання спільних рішень, що і відбулося 01 березня 2018 року в приміщенні Чернігівської обласної ради.

           В нараді, яка пройшла під головуванням заступника голови Чернігівської обласної ради Дідура А.В. та першого заступника голови Чернігівської обласної державної адміністрації Свириденко Ю.А., прийняли участь представники профільних департаментів Чернігівської ОДА, ГУ Держпродспоживслужби, ГУ Держгеокадастру, управління Держпраці та ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України». Від Держекоінспекції прийняли  участь начальник Бурковський Л.Г., перший заступник начальника Дзюба В.А., та начальник відділу екологічного контролю земельних ресурсів, за поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами Федоренко О.Д.

          Для обговорення та прийняття відповідних управлінських рішень було винесено ряд питань:

  • незадовільний стан полігонів та звалищ для видалення твердих побутових відходів
  • нові підходи до запровадження схем санітарної очистки населених пунктів новостворених об’єднаних територіальних громад
  • запровадження ефективних систем роздільного збору твердих побутових відходів
  • організація вилучення із складу побутових відходів їх небезпечних складових – відпрацьовані люмінесцентні та енергозберігаючі лампи, відпрацьовані хімічні джерела струму, зіпсована електронна техніка та електричне обладнання, відходи автотранспорту тощо
  • виникнення стихійних та неконтрольованих звалищ відходів та превентивні заходи.

          Згідно вимог чинного природоохоронного законодавства організація збирання і видалення побутових відходів, що утворюються в територіальних громадах, створення і утримання об’єктів для захоронення відходів та організація роздільного збирання корисних компонентів цих відходів віднесена до компетенції органів місцевого самоврядування, які також приймали участь у нараді.

         Учасники наради дійшли згоди, що ситуація вийшла з-під контролю органів місцевого самоврядування і потребує негайного застосування інших важелів впливу та підтвердили необхідність запровадження надтермінових заходів для врегулювання ситуації, що склалася.

        В ході обговорення було прийнято рішення про розроблення Стратегії розвитку області у сфері поводження з відходами після схвалення якої буде вибудовано «дорожну карту» щодо її виконання.