У зв’язку з високою пожежною небезпекою Держекоінспекція у Чернігівській області закликає всіх громадян не допускати  самовільного випалювання сухої рослинності, її залишків та відходів.

         Випалювання стерні, сухої рослинності та її залишків на полях, уздовж доріг, лісосмуг забруднює повітря на величезних просторах, а також може призвести до пожеж у лісах, на присадибних ділянках, при цьому виникає  загроза перекидання вогню на житлові будинки, значного задимлення автошляхів, що завдає великої шкоди природному середовищу та життю і здоров’ю людини.

          Дим від таких вогнищ містить пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низку канцерогенних сполук. У людини ці речовини викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет, посилюють негативний перебіг хронічних захворювань.

        У відповідності до повноважень та з метою попередження самовільного випалювання сухої рослинності та пожеж у лісах держінспекторами з охорони навколишнього природного середовища постійно проводяться рейдові перевірки по виявленню правопорушників по території Чернігівської області.

       Нагадуємо, що відповідно до статті 77-1.  КУпАП самовільне випалювання рослинності або її залишків, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю або її залишків та опалого листя

      – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти  (170 грн.) до двадцяти (340 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти (850 грн.) до сімдесяти (1190 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

        Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду

       – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти (340 грн.) до сорока (680 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти  (1190 грн.) до ста  (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

       Крім того, Міністерство екології та природних ресурсів України пропонує збільшити у  декілька разів штрафи за самовільне випалювання рослинності.

      Законопроект щодо посилення відповідальності  вже передано на погодження до Мін’юсту.

      Зокрема, пропонуються штрафи за самовільне випалювання рослинності або її залишків у розмірі від 3060 до 6120 грн (від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). За ці ж дії, тільки в межах території та об’єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ), у зоні відчуження розмір штрафів може досягати понад 12 тис. грн (від 360 до 720 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), а для юридичних і посадових осіб понад 20 тис. грн (від 1200 до 1800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).