Сьогодні, 4 жовтня, як в Україні так і по всьому світу відзначається Всесвітній день захисту тварин. Цей день спрямований на привернення уваги людства до прав тварин та їх добробуту.

              Вважають, що Міжнародний день тварин був започаткований на зустрічі екологів у 1931 році у Флоренції, а також що цей день мав на меті висвітлити важке становище видів, що знаходяться під загрозою зникнення. Ймовірно, що дату 4 жовтня було обрано тому, що цього дня відзначають День Святого Франциска Ассизького, покровителя екології, який добре відомий своєю любов’ю до живих істот.

             Метою відзначення Всесвітнього дня тварин є сприяння обізнаності людей про тварин, зокрема про загрози, з якими вони стикаються, визнання ролі тварин у житті людини, покращення зв’язків між людиною та дикою природою.

            У світі є багато речей, що загрожують нашим меншим братам. Щодня природні ресурси використовуються зі зловживанням, водно-болотні угіддя та ліси руйнуються через будівництво нових міст, а місця проживання живих істот перетворюють на асфальтні дороги. Крім того, незаконна торгівля дикою природою та браконьєрство призводять до зникнення цілих популяцій.

            За оцінками експертів, дев’ять відсотків усіх видів вимирають кожен мільйон років, тобто від одного до п’яти видів щороку. За останнє століття швидкість вимирання зросла у п’ять разів.

           Довідково: 4 серпня 2017 року в дію вступив Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження гуманного ставлення до тварин». Згідно якого за  жорстоке поводження з тваринами передбачений штраф від двохсот до трьохсот (від 3400 до 5100 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я.

          Також, відбулися зміни в Кримінальному кодексі України, а саме у статті 299 та Законі України «Про захист тварин від жорстокого поводження».

          Інспекцією з початку року складено один адміністративний протокол щодо жорстокого поводження з тваринами.

         Звертаємо особливу увагу до проблеми, яка існує вже багато десятиліть, адже жорстоке поводження з тваринами є несумісним з вимогами моральності та гуманності сучасного сьогодення.