У період масового розмноження диких тварин – з 1 квітня по 15 червня – на Чернігівщині триває «сезон тиші».

                Так, відповідно до вимог Закону України від 09.04.2015 №332-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони тваринного світу”, у період масового розмноження диких тварин – забороняється проведення робіт та заходів у природному середовищі, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах).  

             Забезпечувати охорону середовища існування, умов розмноження і шляхів міграції тварин зобов’язані підприємства, установи, організації і громадяни при здійсненні будь-якої діяльності, що впливає або може вплинути на стан тваринного світу. 

            Нагадаємо, що за порушення тиші настає адміністративна відповідальність, винні особи будуть притягнуті згідно зі ст. 87 КУпАП Порушення вимог щодо охорони середовища перебування і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин – тягне за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до п’ятдесяти (510-850 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти (850-1190 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 Державна екологічна інспекція у Чернігівській області просить відповідально ставитись до вимог зазначеного вище закону та не допускати відповідних порушень. Ставлення до довкілля – це показник цивілізованості і людяності нації. Тому не забуваємо, що охороняючи і захищаючи рідну природу, ми захищаємо себе і свою країну!