На виконання Доручення Державної екологічної інспекції України та з метою дотримання вимог природоохоронного законодавства під час заготівлі та реалізації хвойних насаджень, Держекоінспекцією у Чернігівській області посилено заходи держаного нагляду за самовільними рубками «новорічних ялинок».

       Для попередження порушення природоохоронного законодавства Інспекцією спільно з компетентними органами  погоджено План спільних заходів по охороні хвойних насаджень від незаконного вирубування в передноворічний період 2019 року. Згідно цього Плану у місті та районах області будуть проводитися рейдові роботи, у складі представників державних інспекторів з ОНПС, державної лісової охорони, представників Національної поліції у Чернігівській області та прикордонників.

       Нагадуємо,  що згідно з Кодексом про адміністративні правопорушення, порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка (ст. 65) тягне за собою накладання штрафу на громадян у розмірі від 85 грн до 170 грн і на посадових осіб від 119 грн до 204 грн. (згідно КУпАП).

      Крім того, в залежності від діаметру зрізаного стовбура дерева одночасно нараховуються  збитки:

  • в межах населених пунктів за дерево діаметром до 10 см доведеться заплатити 1152 грн;
  • в лісових масивах за дерево діаметром до 10 см доведеться заплатити 453,98 грн.

       Крім того, Держекоінспекція у Чернігівській області попереджає, що передбачена відповідальність за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних  ялинок) без документів, які підтверджують законність їх придбання, що згідно  ст. 88-1 КупАП тягне за собою накладання штрафу від 510  до 1700 грн з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої, рішення будуть прийматися відповідними місцевими судами.

     Шановні жителі  Чернігівщини! Звертаємося до Вас з проханням не порушувати чинне природоохоронне законодавство та бути не байдужими до навколишнього природного середовища! Якщо Ви стали свідком порушення природоохоронного законодавства, повідомте Інспекцію за номером 65-13-62 та 67-77-69 або звертатись до поліції за номером 102.