У зв’язку з численними зверненнями Народних депутатів України, активістів-екологів і просто небайдужих людей з приводу ситуації, що склалася навколо згаданого парку як об’єкту природно-заповідного фонду, а саме щодо мисливських веж і вольєрів, що нібито використовуються для незаконного полюванняв мисливських угіддях«Рись», «Деснянське», «Тужар», «Моровське», «Максим», «Міжрічинське», «Гончарівське» та «Вершина», які входять до загальної території РЛП, Державна екологічна інспекція в межах своїх повноважень інформує про вжиті заходи.

          Так, на початку 2018 року Інспекцією надіслано лист до Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА з проханням надати інформацію стосовно створення нової адміністрації парку та ким здійснюється його охорона. Наприкінці серпня 2018 року Департаментом надано відповідь, що питання створення нової адміністрації наразі вирішується спільно з управлінням комунального майна та юридичним відділом обласної ради.

         Після цього, Інспекцією неодноразово піднімалось питання відсутності адміністрації РЛП «Міжрічинський» та відповідно відсутності належної охорони його території, на численних засіданнях постійної комісії з питань агропромислового комплексу, екології, природокористування та земельних відносин Чернігівської обласної ради. В результаті було вирішено виділити кошти з фондів охорони навколишнього природного середовища на розроблення нового Проекту організації території, охорони, відтворення та рекреаційного використання природних комплексів і об’єктів РЛП «Міжрічинський» та винайти можливості фінансування нової адміністрації парку.

         Наприкінці 2018 року, на адресу Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, на розгляд надійшло звернення громадянина
Борейка В.Є. стосовно здійснення незаконного полювання із застосуванням мисливських веж і вольєрів на території Парку. У заяві, Борейко В.Є. надав координати мисливських веж і вольєрів та вимагав припинити беззаконня, видаливши незаконні, на його думку, мисливські вежі та вольєри.

        На підставі отриманих погоджень Державної регуляторної служби України, спеціалістами Інспекції проведено низку позапланових заходів державного нагляду (контролю) по дотриманню вимог природоохоронного законодавства користувачами мисливських угідь на вказаній у зверненні території та за вказаними географічними координатами.

        Перевірками встановлено, що в господарській зоні Парку, користувачами мисливських угідь встановлено мисливські вежі і вольєри на підставі погоджень землекористувачів (постійних лісокористувачів), що передбачено ч. 5 ст. 21 Закону України «Про мисливське господарство та полювання». Під час перевірок виявлено одну незаконно встановлену мисливську вежу – засідку, яку на вимогу посадових осіб Держекоінспекції було відразу демонтовано та знищено єгерською службою.

         Фактів відстрілу мисливських тварин із застосуванням веж і вольєрів, як зазначав у своєму зверненні заявник, перевірками не виявлено. Всі мисливські вежі були замкнені, доступ сторонніх осіб до веж обмежено. За письмовими даними користувачів мисливських угідь, вежі використовують тільки для спостережень за мисливськими тваринами та під час обліків їх чисельності після сезону полювання.

         За результатами перевірок керівникам мисливських угідь надано приписи для усунення виявлених порушень та надано рекомендації і роз’яснення стосовно безумовного дотримання вимог Закону України «Про природно-заповідний фонд» в межах РЛП «Міжрічинський», а заявнику Борейку В.Є. було надано ґрунтовну відповідь.

          Однак, 08 лютого 2019 року, громадянин Борейко В.Є. особисто здійснив візит до Державної екологічної інспекції у Чернігівській області для висловлення своїх доводів та тверджень з даного приводу. Під час розмови були знайдені альтернативні шляхи вирішення проблеми. В підсумку Інспекції також вдалось зобов’язати інші державні органи та організації звернути увагу на проблеми Парку задля його збереження та функціювання.

           Реалізуючи принцип запобігання порушенням, як один з принципів охорони навколишнього природного середовища, Інспекцією ініційовано та проведено 19.02.2019 року спільну нараду за участю заступника голови Чернігівської обласної ради, представників Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА, Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства, лісогосподарських підприємств та представників користувачів мисливських угідь.

           За результатами наради користувачам мисливських угідь рекомендовано спільно з лісогосподарськими підприємствами в найкоротший строк обстежити заповідну зону, зони регульованої та стаціонарної рекреації РЛП «Міжрічинський» на предмет виявлення мисливських веж, вольєрів, інших об’єктів та вжити заходів з їх демонтування і недопущення в подальшому подібних порушень природоохоронного законодавства. Більш того, користувачам рекомендовано забезпечити винесення всіх біотехнічних споруд, розташованих у господарській зоні РЛП «Міжрічинський», за межі природоохоронної установи. Після проведення наради користувачам мисливських угідь та лісогосподарським підприємствам надіслані також письмові рекомендації з проханням повідомити про вжиті заходи.

          Більшість користувачів мисливських угідь висловили готовність у добровільному порядку демонтувати мисливські вежі на спірній території, але після 16 червня 2019 року (після закінчення «сезону тиші»).Оскільки вежі встановлені стаціонарно, з використанням значних матеріальних ресурсів, і для їх безпечного демонтажу необхідно використовувати великогабаритну техніку. У зимово-весняний період використання зазначеної техніки у місцях встановлення веж є не доцільним та небезпечним.

          В разі невиконання користувачами мисливських угідь законних вимог Інспекції по вжиттю заходів з демонтування мисливських веж та недопущення в подальшому подібних порушень природоохоронного законодавства, по закінченню термінів виданих приписів та після закінчення «сезону тиші», з 16 червня поточного року будуть проведені відповідні перевірки виконання приписів та законних вимог Інспекції.

          Разом з тим, з середини березня поточного року на адресу Інспекції почали надходити звернення, подібні зверненню громадянина Борейка В.Є., від народних депутатів України стосовно вжиття заходів реагування по факту здійснення незаконного полювання із застосуванням мисливських веж і вольєрів на території Регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський» користувачами мисливських угідь. Тобто, фактично звернення народних депутатів стосуються фактів, по яких вже проведені Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області відповідні перевірки, вжито заходи реагування та надано відповідь заявнику. Тому народним депутатам були надані відповіді, ідентичні відповіді громадянину
Борейку В.Є.

          На 10.04.2019 повторно запланована робоча нарада під головуванням заступника голови Чернігівської обласної ради, керівництва Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА, керівництва ДЕІ у Чернігівській області, Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства, лісогосподарських підприємств та представників користувачів мисливських угідь, де виходячи з картографічного матеріалу і наявної з урахуванням вказаних у зверненні координат вишок буде встановлено їх фактичне місце розташування та відповідність вимогам чинного природоохоронного законодавства.