Незважаючи на широку роз’яснювальну роботу серед населення та у засобах масової інформації, Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області фіксуються чергові порушення Правил любительського і спортивного рибальства.

Так, з 23 по 24 квітня 2019 року в рамках операції «Нерест – 2019» спеціалістами Державної екологічної інспекції у Чернігівській області проведено чергову рейдову перевірку по контролю за станом охорони та використання тваринного світу та біоресурсів на території Чернігівського, Менського та Сосницького районів області.

В ході рейдової перевірки на річці Десна в Менському та Сосницькому районах Чернігівської області затримано по одному порушнику Правил любительського та спортивного рибальства. На порушників складено адміністративні протоколи по ч. 3 ст. 85 КУпАП та накладені штрафи.

Разом з тим, в ході рейдової перевірки по річці Десна виявлено та  вилучено у встановленому порядку безгосподарськізаборонені знаряддя лову риби – сітки у кількості 44 шт. загальною довжиною 1 км 300м! Також вилучена незаконно добута риба загальною вагою 28 кг. Ще близько 40 кг риби, яка на момент вилучення заборонених знарядь лову мала ознаки життя – повернуто до її природного середовища існування у відповідності до ст. 63 Закону України «Про тваринний світ».

Цього року, на жаль, погодні умови (відсутність паводків та опадів) не сприяють продуктивному нересту риби, та ще й браконьєрство додає значних негативних наслідків.

Тож, Державна екологічна інспекція у Чернігівській області вкотре нагадує про встановлену наказом Чернігівдержрибоохорони весняно-літню заборону на лов риби та водних біоресурсів. Черговий раз попереджаємо про відповідальність, адже перевірки будуть проводитись протягом дії всього періоду весняно-літньої заборони і порушники природоохоронного законодавства притягуватимуться до суворої відповідальності.