Виконуюча обов’язки начальника Державної екологічної інспекції у Чернігівській області Дзюба В. А. та начальник відділу екологічного нагляду (контролю) земельних ресурсів та надр, поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами Федоренко О.Д. прийняли участь в онлайн-нараді, яка проводилась 12 березня 2019 року в залі № 2 Чернігівської облдержадміністрації. Темою для обговорення були норми законів України «Про оцінку впливу на довкілля» та «Про стратегічну екологічну оцінку».

         В обговоренні взяли участь представники профільних структурних підрозділів ОДА, обласних служб і проектних організацій, райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад.

            Оцінка впливу на довкілля повинна  здійснюватись з дотриманням вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, з урахуванням стану довкілля в місці, де планується провадити плановану діяльність, екологічних ризиків і прогнозів, перспектив соціально-економічного розвитку регіону, потужності та видів сукупного впливу на довкілля, у тому числі з урахуванням впливу наявних об’єктів, планованої діяльності, – наголосила Валентина Дзюба

        В контексті контролю, слід відмітити про повноваження Інспекції при забезпечені дотримання вимог зазначених законодавчих актів суб’єктами господарювання та уповноваженими органами виконавчої влади, при проведенні процедури з оцінки впливу на довкілля, а також існуючі механізми реагування в разі виявлення порушень. Отже, в разі наявності підстав для вжиття заходів впливу через порушення законодавства наголошуємо на необхідності запровадження комплексного підходу, зокрема застосування норм закону в частині припинення діяльності підприємства чи окремих його дільниць в разі відсутності оцінки впливу на довкілля та тимчасової заборони – у разі недотримання під час провадження господарської діяльності екологічних умов, передбачених у висновку з оцінки впливу на довкілля.