НІ – пожежам в екосистемах

        Необережне поводження з вогнем громадян під час відпочинку або навмисні підпали сухої рослинності призводять до лісових і торф’яних пожеж, які завдають великих економічних збитків. При цьому страждає природне середовище, адже задимлюються великі території, а в разі ускладнення ситуації і стрімкого розвитку можуть опинитись в зоні лиха і люди, які проживають в місцях примикання лісосмуг і торфовищ до населених пунктів.

        Питання взаємоінформування та залучення сил і засобів під час гасіння пожеж в екосистемах, а також дотримання правил пожежної безпеки на військових полігонах в пожежонебезпечний період та під час проведення військових навчань обговорювались на міжвідомчій нараді в Чернігівській обласній державній адміністрації. Нарада проходила під головуванням директора Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської облдержадміністрації Болдирева С.М.

       На нараді були присутні представники Оперативного командування «Північ», лісгоспів, місцевих і територіальних органів влади та Державної екологічної інспекції у Чернігівській області.

            Станом на 1 червня 2018 року в лісових масивах області вже виникло 48 пожеж, на загальній площі майже 172 гектари.

            Найбільш резонансними пожежами у 2018 році стали лісові пожежі в лісових масивах, розташованих поблизу військових полігонів. На ліквідацію даних пожеж витрачається значний матеріальний та людський ресурс. Причинами даних пожеж можна назвати недостатній рівень підготовки протипожежних заходів до проведення навчань на полігонах Сухопутних військ, Збройних Сил України., а саме:

 – несвоєчасне надання інформації про пожежі;

 – недостатня робота лісокористувачів по розчищенню захаращених ділянок лісу, оновленню та створенню нових мінералізованих смуг особливо в місцях, де лісові масиви підходять до військових полігонів, видаленню самосійних насаджень і сухостою в місцях їх переходу в суцільні лісові масиви;

– відсутність пожежних постів з використанням наявної пожежної та інженерної техніки на полігонах під час проведення стрільб;

– порушення елементарних Правил пожежної безпеки в лісах України військовослужбовцями підпорядкованих військових частин (паління, відсутність іскрогасників на військовій техніці, тощо), особливо в період високого та надзвичайно високого класу пожежної небезпеки;

– не виконання заходів комплексного плану по організації та забезпеченню пожежної безпеки в лісах.

         З метою своєчасного вжиття заходів запобігання та реагування на виникнення лісових пожеж, Управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області розроблені відповідні плани реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з пожежами в лісових масивах. Щорічно розробляються пропозиції, які входять до комплексного плану забезпечення пожежної безпеки в лісах та на торфовищах області. Спільно з представниками Національної поліції, Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, засобів масової інформації, органів влади проводяться оперативні рейди з контролю за дотриманням населенням вимог правил пожежної безпеки в лісах, а головне вживаються заходи по підготовці пожежної та спеціальної техніки до ліквідації лісових пожеж.

        Наголошено про безумовне дотримання вимог правил пожежної безпеки в лісах України постійними лісокористувачами та військовими частинами, території яких межують з лісовими насадженнями.

      Тож, Інспекція звертається до всіх мешканців та гостей області, – будьте уважні і обережні у поводженні з вогнем. Не залишайте непогашених вогнищ і недопалків. Пам’ятайте, вогонь і дим пожеж загрожують життю і здоров’ю людей та навколишньому середовищу.