14 – 15 травня поточного року в рамках операції «Нерест – 2019» спеціалістами Державної екологічної інспекції у Чернігівській області проведено рейдову перевірку по контролю за станом охорони та використання тваринного світу та біоресурсів.

В ході рейдової перевірки на річці Десна в Чернігівському та Куликівському районах Чернігівської області виявлено ряд порушень «Правил любительського та спортивного рибальства».

Зокрема, в межах Куликівського району на р. Десна затримано 1-го громадянина, який здійснював незаконний вилов риби забороненим знаряддям лову – сіткою плавною загальною довжиною 25 м., при цьому виловив риби цінних видів – карась сріблястий загальною вагою 1 кг. На порушника складено адміністративний протокол по ч. 4 ст. 85 КУпАП, який буде направлено на розгляд до місцевого суду. Заборонене знаряддя лову – сітку та незаконно виловлену рибу вилучено у встановленому законодавством порядку.

 

На території Чернігівського району в річці Десна виявлено та вилучено 15 заборонених знарядь лову риби – сіток зябрових та поріжних, загальною довжиною близько 400 м. Близько 30 кг риби, яка на момент вилучення заборонених знарядь лову мала ознаки життя – повернуто до її природного середовища існування у відповідності до ст. 63 Закону України «Про тваринний світ».

Тож, Державна екологічна інспекція у Чернігівській області вкотре нагадує про встановлену наказом Чернігівдержрибоохорони весняно-літню заборону на лов риби та водних біоресурсів, і, закликає бути самосвідомими не порушувати Закон, та раціонально використовувати природні ресурси та берегти природу!