28 лютого 2018 року фахівці Держекоінспекції у Чернігівській області взяли участь у засіданні круглого столу на тему «Екологічна складова реформи децентралізації (регіональний аспект)», який проходив за ініціативи комітету Громадської ради при Чернігівській облдержадміністрації та науковців. 

            Обговорювались питання формування в новостворених територіальних громадах Чернігівського району стратегічних напрямків щодо охорони довкілля. Представниками Держекоінспекції зосереджено увагу на питаннях, що потребують прийняття термінових управлінських рішень. Зокрема, вказано на недоліки в існуючій системі організації збирання і видалення твердих побутових відходів, при експлуатації місць видалення цих відходів, вилученню відходів, що мають ресурсну цінність та небезпечних складових побутових відходів, та запропоновано шляхи для врегулювання проблемних питань.

             Крім того,  окреслено напрямки розвитку та охорони інших складових довкілля територіальних громад. Доведено до відома процедуру знесення зелених насаджень в населених пунктах, порядок здійснення спеціального водокористування, вимоги щодо водовідведення комунальних стічних вод та повноваження щодо охорони і використання земель природоохоронного призначення.

Фото використано з сайту Чернігівської ОДА