Держекоінспекція у Чернігівській області відповідно до ст. 10, 17 Закону України «Про рибне господарство, промислове господарство та охорону водних біоресурсів», на виконання вимог «Правил промислового рибальства в рибогосподарських водних об’єктах України», затверджених наказом Держкомрибгоспу України № 33 від 18.03.99 р., зареєстрованого у Міністерстві Юстиції України 25.05.99 р. за № 326/3619, та «Правил  любительського і спортивного рибальства», затверджених наказом Держрибгоспу України № 19 від 15.02.99 р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.04.1999 р. за № 269/3562, згідно наказу Управління державного агенства рибного господарства у Чернігівській області № 30-од від 19.03.18 р. «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) підконтрольних управлінню в 2018р.» повідомляємо, що з метою забеспечення охорони та сприятливих умов для нересту і збереження місць природного відтворення (нерестовищ) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах відповідно до даного наказу:

  1. заборонено будь-яке рибальство та пересування будь-яких плавзасобів, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів, на період нересту риб і розмноження інших водних біоресурсів в підконтрольних рибогосподарських водних об’єктах у такі строки:
  • у всіх водосховищах – з 6 квітня до 14 червня (включно);
  • р. Дніпро – на ділянці від м. Лоїв до с. Нижні Жари, Республіки Білорусь, р. Сож від населеного пункту Яриловицький Скиток до гирла річки – з 6 квітня до 5 червня (включно);
  • в усіх інших річках в корінних водах – з 6 ківтня до 25 травня (включно);
  • в новостворених водних об’єктах, а також в придатковій системі річок та інших водних об’єктах  – з 6 квітня до 4 липня (включно).
  1. Заборонено лов раків у водоймах в період виношування ікри, першої і другої линьок з 1 квітня до 15 червня із 15 серпня до 15 вересня (включно).
  2. Заборонити на період масового ходу і нересту проводити у рибогосподарських водних об’єктах та в прибережних захисних смугах видобутку гравію і піщано-ракушкової суміші, будівельні, днопоглиблювані, вибухові, бурові, інші види гідромеханізованих робіт.

Держекоінспекцією постійно проводяться рейдові перевірки по дотриманню вимог природоохоронного законодавства у сфері регулювання охорони водних живих ресурсів на водоймах  Чернігівської області.

             Нагадуємо про адміністративну та кримінальну відповідальність яка настає при порушенні правил рибальства. Так, згідно ч.3 ст. 85 КУпАП  порушення правил рибальства  тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб – від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, згідно з таксами  для обчислення розміру відшкодування шкоди за один екземпляр біоресурсів  незалежно від розміру та ваги обчислюються збитки в залежності від виду. Так, наприклад Карась сріблястий – 17 грн, Окунь – 17 грн, Тарань (плітка)- 85 грн, Лин – 119 грн, Лящ – 170 грн, Товстолоб – 255 грн, Щука – 340 грн, Сом – 425 грн, Судак звичайний – 510 грн.

Детальніша інформація про місця відкриті для любительського рибальства в період весняно-літньої заборони однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега та перелік основних нерестовищ на водоймах Чернігівської області розміщений на сайті Чернігівського рибоохоронного патруля.