Аварія відбулася 19 січня 2018 року через руйнування спостережного колодязя, що призвело до пошкодження самопливного колектора по вул. Шевченка в м. Прилуки та каналізаційних мереж домогосподарств жителів міста. Обслуговування каналізаційної мережі м.Прилуки та очищення стічних вод на очисних спорудах здійснює Комунальне підприємство «Прилукитепловодопостачання» Прилуцької міської ради Чернігівської області.

      По факту аварії Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області проведено позапланову перевірку. Під час огляду місця події (вул. Шевченка м. Прилуки) встановлено, що частина стічних вод з каналізаційної мережі, які текли по проїжджій частині дороги, збирались у відкриті каналізаційні люки, з яких здійснювалось їх викачування працівниками комунального підприємства та ДСНС з залученням техніки (ПНС, асенізаційні машини, насосні станції, мотопомпи). Крім того, частина стічних вод потрапляє на рельєф місцевості (землі загального користування Прилуцької міської ради та приватні садибні ділянки), але за наявності потужного снігового покриву визначити площу порушених земель не представляється можливим. Наслідки аварійної ситуації негативно впливають на об’єкти довкілля прилеглих територій та відбувається порушення вимог ст.162, 164, 167 Земельного кодексу України.

      В ході перевірки Інспекцією відібрано проби ґрунту на ділянках, що зазнали негативного впливу стічних вод на місці аварії, наразі проводяться лабораторні дослідження відібраних зразків.

      На момент перевірки візуально не зафіксовано  факту потрапляння стоків до річки Удай. Вище і нижче місця аварії  на каналізаційному колекторі  з  річки Удай,  в межах  міста, відібрано зразки проб води  для дослідження  за результатами яких встановлено, що стічні води не потрапили до р.Удай, гідрохімічний склад води знаходиться в межах встановлених нормативів.  

      За результатами перевірки керівника КП «Прилукитепловодопостачання» Прилуцької міської ради Чернігівської області  притягнуто до адмінвідповідальності за ст.52,60,61 КУпАП та надано припис щодо вжиття заходів з ліквідації наслідків аварії та недопущення їх виникнення в подальшому, рекультивації та знезараження земель, які зазнали негативного впливу стічних вод.

      З метою контролю за розвитком подій щодо наслідків аварії Держекоінспекцією буде проводитись постійний моніторинг р. Удай.