Всесвітній день водно-болотних угідь було започатковано у 1997 році на честь дня підписання Конвенції про водно-болотні угіддя, які мають міжнародне значення.

          Головною метою конвенції є збереження і раціональне використання водно-болотних угідь, як засіб досягнення сталого розвитку в усьому світі. Всесвітній день водно-болотних угідь покликаний привернути увагу громадськості та урядів  країн світу до цінності водних  ресурсів.     

          Слід зауважити, що водно-болотні угіддя це річки i озера, морське узбережжя i лимани, i з рештою болота. Bci ці території активно використовуються для рибалки і полювання, пляжного та активного відпочинку. Використання водно-болотних угідь для туризму має велике значення як на місцевому, так i на національному рівнях. Ця діяльність сприяє економічному розвитку та створює можливості для подальшого сталого розвитку peгіонів.

          Водно-болотні угіддя – це один із типів ключових екосистем, що виконують важливі екологічні функції: забезпечення суходолу прісною водою, регулювання гідрологічних процесів (поверхневого та підземного стоку), очищення води, регулювання стоку повеневих вод, акумулювання вуглецю, збереження біорізноманіття.

На сьогодні більшість цінних водно-болотних угідь входить до складу природно-заповідного фонду. Переважна більшість гідрологічних заказників та пам’яток природи (264 заказники та 31 пам’ятка природи) в Чернігівській області створена з метою збереження унікальних та типових водно-болотних масивів. Їх площа, понад 59 тис. га, складає близько 22 % від загальної площі природно-заповідного фонду області.

          В Україні питання охорони, використання та відтворення водно-болотних екосистем регулюються Законом України “Про охорону навколишнього природного середовища” та Водним кодексом України. Так, Держекоінспекцією у Чернігівській області протягом 2018 року проведено 23 перевірки по контролю за станом використання поверхневих водних ресурсів, за виявлені порушення складено 25 протоколів на загальну суму 4,182 тис. грн.   

          Реалізація на практиці пріоритетів щодо поліпшення збереження водно-болотних угідь можлива лише за умови об’єднання зусиль вcix державних та недержавних установ та організацій, всього населення країни.        Сподіваємося, що  спільними зусиллями, ми зробимо значний  внесок у збереження та відтворення цінних для екосистеми водно-болотних угідь!