Природа – єдина книга, кожна

 сторінка якої сповнена глибокого змісту.

 (Й. Гьоте)

Щороку 22 травня увесь світ відзначає Міжнародний День біорізноманіття – це ще одна нагода звернути увагу широкої спільноти на актуальні проблеми збереження біоти, яка є фундаментом духовного і фізичного здоров’я будь-якої нації.

Біологічне різноманіття – це розмаїття життєвих форм на Землі, які включають всі організми, види, генетичні відмінності між ними, складні симбіози, спільноти і екосистеми. Це величезний генофонд планети і чим він різноманітніший, тим легше наша глобальна екосистема адаптується до нових умов: одні види вимирають, інші адаптуються і змінюються, щомиті реагуючи на мінливу ситуацію.

Земля наповнена життям: від величезних синіх китів до крихітних бактерій і грибків. Однак ми знаємо, що в даний час Земля надзвичайно швидко втрачає види. Ми спостерігаємо масове вимирання.

Близько 75 відсотків наших продовольчих запасів припадає на 12 видів рослин, а понад 90 відсотків світового тваринництва на 15 видів ссавців і птахів. Це оманливо, тому що ці 27 видів не могли б існувати без допомоги сотень тисяч менш відомих видів, які працюють за лаштунками.

Біорізноманіття пов’язане також зі здоров’ям людини. Маючи різноманітну суміш рослин, грибів і тварин, ми забезпечуємо харчування, яке захищає наші тіла від хвороб та інших проблем. Але навіть коли ми не можемо уникнути хвороби, біорізноманіття все одно приходить на допомогу. Медичні відкриття часто починаються з вивчення біології, або генетики рослин, тварин, грибів і бактерій.

Біологічне різноманіття створює ту екосистему, в якій ми зараз досить комфортно живемо, а це: свіже повітря, чиста прісна вода, різноманітна їжа. Нам потрібно розуміти, що ми, людство, всього лише один із сегментів живої природи на цій планеті. І ми на багато більш залежні від різноманітності форм життя на планеті, ніж життя від нас, і тому людина повинна дбайливо ставитися до біосфери, як до вічної і неминущої цінності, а збереження біорізноманіття – одна з умов її стійкості і благополуччя.

   Державна екологічна інспекція у Чернігівській області закликає громадськість долучитися до відзначення свята та зробити свій внесок у справу збереження біорізноманіття.

Світ прекрасний навколо тебе – Сонце ясне і синє небо,
Птахи і звірі, гори і ріки – Нехай він буде таким навіки!