Щороку, в третю суботу квітня, коли наша планета Земля вже готова до весняного оновлення, в Україні святкується День довкілля. Головною метою цього свята праці, є поліпшення стану української природи. Багато заходів, що покликані відзначити цей день проводяться на міському, обласному та державному рівні. Це і озеленення територій, і прибирання парків, алей та проведення різноманітних конкурсів на екологічну тематику і організація конференцій, лекцій на тему охорони природи.

По всій області тривають заходи, спрямовані на оздоровлення екологічної ситуації, озеленення та благоустрій населених пунктів. Так, працівниками Держекоінспекції   було проведено комплекс робіт, спрямованих на очищення прилеглих до будівлі Інспекції територій, побілка бордюрів та дерев, створення нових газонів та квітників, а також догляд за існуючими зеленими насадженнями.

В той же час, Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області посилено державний контроль за дотриманням вимог природоохоронного законодавства шляхом здійснення спільних рейдових перевірок з громадськими інспекторами з охорони довкілля.

Особлива увага приділяється здійсненню державного контролю в галузі охорони навколишнього природного середовища в рамках діючих операцій “Первоцвіт”, “Нерест”, «Сезон тиші» та впорядкуванню місць масового відпочинку людей – порушники природоохоронного законодавства притягуються до відповідальності згідно чинного законодавства.

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області  закликає, всіх не байдужих громадян підтримати та  взяти активну участь у проведенні заходів з озеленення та благоустрою міста та прилеглих територій.

Як то кажуть  – «Чистота краю починається з чистоти власної оселі, вулиці, міста та чистоти власних думок».