Всесвітній день водно-болотних угідь було започатковано у 1997 році на честь дня підписання Конвенції про водно-болотні угіддя, які мають міжнародне значення.

         Головною метою конвенції є збереження і раціональне використання водно-болотних угідь, як засіб досягнення сталого розвитку в усьому світі. Всесвітній день водно-болотних угідь покликаний привернути увагу громадськості та урядів  країн світу до цінності водних  ресурсів.   

         Слід зауважити, що водно-болотні угіддя це річки i озера, морське узбережжя i лимани, i з рештою болота. Bci ці території активно використовуються для рибалки і полювання, пляжного та активного відпочинку, різноманітних водних видів спорту. Саме тому використання водно-болотних угідь для туризму має велике значення як на місцевому, так i на національному рівнях. Ця діяльність сприяє економічному розвитку та створює можливості для подальшого сталого розвитку peгіонів.

         Водно-болотні угіддя – це один із типів ключових екосистем, що виконують важливі екологічні функції: забезпечення суходолу прісною водою, регулювання гідрологічних процесів (поверхневого та підземного стоку), очищення води, регулювання стоку повеневих вод, акумулювання вуглецю, збереження біорізноманіття.

         На сьогодні більшість цінних водно-болотних угідь входить до складу природно-заповідного фонду. Переважна більшість гідрологічних заказників та пам’яток природи (264 заказники та 31 пам’ятка природи) в Чернігівській області створена з метою збереження унікальних та типових водно-болотних масивів. Їх площа, понад 59 тис. га, складає близько 22 % від загальної площі природно-заповідного фонду області.

         В Україні питання охорони, використання та відтворення водно-болотних екосистем регулюються Законом України “Про охорону навколишнього природного середовища” та Водним кодексом України. Так, Держекоінспекцією у Чернігівській області протягом 2017 року проведено 22 перевірки об’єктів природно-заповідного фонду, за виявлені порушення складено 7 протоколів, які передано до суду.   

         Реалізація на практиці пріоритетів щодо поліпшення збереження водно-болотних угідь можлива лише за умови об’єднання зусиль вcix державних та недержавних установ та організацій, всього населення країни.     Сподіваємося, що  спільними зусиллями разом з Вами, ми зробимо значний  внесок у збереження та відтворення надзвичайно цінних для ycix людей водно-болотних угідь!